Innovative developments in the furniture industry.

Thursday, June 16, 2011 4:03 PM
Будь то шафи або столи, стелажі або кухонні стільниці - ДСП є невід'ємною частиною меблевого виробництва. ДСП виготовляється з різною товщиною і всілякими покриттями, для сухих або вологих приміщень. ДСП надзвичайно гнучкий і міцний, але на жаль, досить важкий. Будь хто коли-небудь намагався переносити меблі з ДСП погодиться з цим доводом. Меблева промисловість уже давно в пошуках більш легких плит.
Інноваційна розробка, листових деревних матеріалів з ​​технологією Kaurit ® Light відкриває нові можливості для проектування і виробництва в меблевій індустрії. Рішення, запропоновані досі - наприклад, стільникові сендвіч-панелей, в яких паперові стільники укладені між двома листами МДФ - не принесли належного результату так як суттєво не знизили вага виробу, а й мали недоліки в процесі виробництва і подальшої обробки.
BASF в даний час володіє розробленими технологіями для інноваційного виробництва деревних плит з потенціалом революціонізувати ринок меблів: Kaurit ® Light - деревні плити, виготовлені за новою технологією важать на 30 відсотків менше, ніж звичайні ДСП, без втрати міцності, пояснює доктор Weinkötz, керівник проекту в компанії BASF. Kaurit ® Light панелі складаються з деревної тріски, спіненого полімеру і високо технологічного клею. Для цієї нової розробки ми об'єднали і успішно використовували існуючі ноу-хау від двох виробничих підрозділів концерну BASF, продовжує Weinkötz.
Звичайне ДСП складається з трьох шарів, де зовнішні шари мають гладку поверхню і складаються з дрібних частинок деревини. Між ними знаходиться середній шар, що становлять дві третини від загального вмісту деревини. Більш велика тріска закладена в цьому шарі служить гарантом того, що ДСП може витримати навантаження. Для отримання ДСП, деревну тріску спочатку сушать, а потім змішують з клеєм. Потім їх склеюють один з одним під високим тиском при температурі до 250 градусів за Цельсієм.
З концепцією Kaurit ® Light, близько 200 кілограмів деревини на плиті, замінені на 15 -25 кілограмів полімеру. Полімер додають у вигляді спінених гранул тільки в середньому шарі. Хоча панель тепер включає в себе набагато більше повітря, вченим концерну BASF, вдалося досягти практично такий же міцності як у звичайного ДСП. В результаті вийшов матеріал для виробництва меблів, який важить 450 кілограмів на кубічний метр в порівнянні з 650 кг зі стандартною ДСП.
Більш легкий ДСП означає легкі меблі, яка пропонує безліч переваг для користувачів ..
Спінений полімер заповнює порожнини між деревною тріскою, генерує засунений і, за рахунок створення додаткових шарів зв'язування, забезпечує високу міцність.
Меблі легше транспортувати і зібрати. Столи, крісла або розсувні шафи тепер набагато легше переміщати. Новий матеріал також привабливий для виробників ДСП так як не вимагає великих вкладень в переобладнання виробництва. Транспорт і витрати на обробку нижче, потрібно менше пакувального матеріалу, що в результаті призводить до економії енергоресурсів і сировини.
Крім того, легкий матеріал також відкриває нові можливості в проектуванні та будівництві.
Екологічність панелей Kaurit ® Light також була оцінена німецькою організацією TÜV, яка перевірила весь цикл - від виробництва, транспортування до використання та утилізації.
0 UAH